Vintage Nesting Tables
Quality:
Good - visible, slight wear, commensurate with age
A set of three space age nesting tables with a chrome frame and smoked glass tops.
This item shows wear and tear commensurate with age. Please check carefully our pictures as they are part of the description. F.I. missing a few small chips from the glass tops. Middle sized table has a small rust spot.
No longer available
| Product number: | K202409010-252 |
|---|---|
| Width | 540 mm |
| Height | 370 mm |
| Length: | 340 mm |
| Manufacturer: | Unknown |
| Designer / creator: | Unknown |
| Period of time: | 1970 - 1979 |
|---|---|
| Destination of origin: | Italy |
| Quantity: | 3 |
| Material: | Chrome, Glass |
| Color: | Black, Chrome |