Vintage Display Sideboard
Quality:
Very good - slight wear, commensurate with age
A vintage display sideboard in teak, Denmark, 1960's. A Beautiful Scandinavian cabinet with sliding glass doors. A nice addition to each type of interior.
The cabinet has signs of use and a slightly discolored top.
This item shows wear and tear commensurate with age. Please check carefully our pictures as they are part of the description.
| Product number: | D202203041-365 |
|---|---|
| Width | 1000 mm |
| Height | 710 mm |
| Length: | 330 mm |
| Manufacturer: | Unknown |
| Designer / creator: | Unknown |
| Period of time: | 1960 - 1969 |
|---|---|
| Destination of origin: | Denmark |
| Quantity: | 1 |
| Material: | Glass, Teak veneer |
| Color: | Brown |