Vintage Counter
Quality:
Good - visible, slight wear, commensurate with age
A large vintage counter / showcase crafted from a sturdy oak frame. Wheels makes this an easy to move around. In addition it features spacious wooden shelves, perfect for displaying items. Its design includes large glass plates that provide a clear view of the shelves while adding a timeless, elegant touch.
This item shows wear and tear commensurate with age. Please check carefully our pictures as they are part of the description.
| Product number: | V202011054-245 |
|---|---|
| Width | 2350 mm |
| Height | 915 mm |
| Length: | 500 mm |
| Manufacturer: | Unknown |
| Designer / creator: | Unknown |
| Period of time: | 1960 - 1969 |
|---|---|
| Destination of origin: | The Netherlands |
| Quantity: | 1 |
| Material: | Oak veneer |
| Color: | Brown , Light brown |