Vintage Coffee Table
Quality:
Good - visible, slight wear, commensurate with age
A vintage coffee table with a smokey glass top and wengé wooden frame. Comes with an extra shelf where books can be tucked away.
This item shows wear and tear commensurate with age. Please check carefully our pictures as they are part of the description. F.I. traces of use on the tabletop. missing two caps.
| Product number: | V202205040-165 |
|---|---|
| Width | 1220 mm |
| Height | 400 mm |
| Length: | 630 mm |
| Manufacturer: | Unknown |
| Designer / creator: | Unknown |
| Period of time: | 1970 - 1979 |
|---|---|
| Destination of origin: | Denmark |
| Quantity: | 1 |
| Material: | Glass, Wengé |
| Color: | Anthracite, Brown |