Vintage Coffee Table
Quality:
Very good - slight wear, commensurate with age
A vintage coffee table from the 1970's. This vintage coffee table is in neat vintage condition. The table has some light scratches on the top and frame.
This item shows wear and tear commensurate with age. Please check carefully our pictures as they are part of the description.
| Product number: | K202204XXX-329 |
|---|---|
| Width | 1000 mm |
| Height | 400 mm |
| Length: | 600 mm |
| Manufacturer: | Unknown |
| Designer / creator: | Unknown |
| Period of time: | 1970 - 1979 |
|---|---|
| Destination of origin: | Germany |
| Quantity: | 1 |
| Material: | Metal, Teak veneer |
| Color: | Brown |