Vintage Coffee Table
Quality:
Good - visible, slight wear, commensurate with age
A vintage coffee table by Tecta in metal and rosewood veneer.
| Product number: | D202109115-011 |
|---|---|
| Width | 1300 mm |
| Height | 450 mm |
| Length: | 600 mm |
| Manufacturer: | Tecta |
| Designer / creator: | Unknown |
| Period of time: | 1960 - 1969 |
|---|---|
| Destination of origin: | Italy |
| Quantity: | 1 |
| Material: | Rosewood |
| Color: | Black, Brown |